SŁOWACKIE TERMY

Wolne miejsca: 41
Cena: 130 zł
Cena ulgowa: 120 zł

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę na Słowację, gdzie będą mieli Państwo możliwość zobaczyć ruiny klasztoru, a także przepiękne krajobrazy słowackich gór. Program wycieczki przewiduje również piesze wyjście do ruin średniowiecznego zamku znajdującego się we wschodniej części Słowacji na szczycie wulkanicznego wzgórza, w zachodniej części gór Vyhorlat ponad miejscowością Vinne. Z tego miejsca, będziecie Państwo mieli okazję nacieszyć oczy roztaczającym się niesamowitym widokiem na panoramę Jeziora Zemplińska Sirava zwanego także wschodniosłowackim morzem. Zalew ten jest drugim co do wielkości sztucznym zbiornikiem wodnym Słowacji.
Dodatkowo proponujemy 3-godzinny odpoczynek w nowoczesnych basenach termalnych z wodami geotermalnymi. W kompleksie wodnym znajdują się ciepłe wody mineralne o temperaturze 36 stopni C, a także kwatery z wodami siarkowymi o temperaturze 39 stopni C i 37 stopni C. Do innych atrakcji kompleksu należą: fala, rwąca rzeka, różne formy masażu wodnego. Na miejscu również do dyspozycji gości jest bar i restauracja.
Kolejnym punktem wycieczki jest degustacja pięciu win mszalnych, półwytrawnych i wytrawnych w piwnicy w Michalovcach lub na Zamku Brekov (w zależności od dostępności). Będą mieli tam Państwo możliwość zakupu win od winiarza, a w trakcie degustacji właściciel uraczy Was opowieścią o tym, jak powstaje wino, a także w jaki sposób powinno się je kosztować, aby w pełnej okazałości poczuć jego smak.
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby przygotować specjalnie dla Państwa wycieczkę, która zapisze się we wspomnieniach na naprawdę wiele lat. Dlaczego akurat Słowacja? Jest to bardzo piękna kraina o niezwykle ciekawej kulturze i magicznym klimacie. Naszym celem jest dzielić się przygodą i podróżą, dzięki którym z całą pewnością docenicie Państwo prawdziwie słowiańską atmosferę tamtejszej fauny, flory, a także najpiękniejszych zabytków. Pomoże w tym również opieka naszego profesjonalnego przewodnika, który posiada ogromną wiedzę o obszarach, które można odwiedzić decydując się na jednodniową wyprawę do naszych południowych sąsiadów. Dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce, która może okazać się świetną przygodą zarówno dla dziecka i dorosłego.

CENA OBEJMUJE:

- BILETY WSTĘPÓW,(oprócz basenów termalnych, dla chętnych bilet 15 EURO/os)

- OPIEKĘ PRZEWODNIKA,

- SYSTEM AUDIO-TOUR,

- DEGUSTACJĘ WIN MSZALNYCH,

-UBEZPIECZENIE NNW I KL,

- TRANSPORT KLIMATYZOWANYM, WYGODNYM BUSEM BĄDŹ AUTOKAREM,

- OPŁATY PARKINGOWE, DROGOWE,PODATEK VAT,

WAŻNE INFORMACJE - CO ZABRAĆ:

- WAŻNY DOWÓD OSOBISTY,

-STRÓJ KĄPIELOWY (dla osób chętnych na skorzystanie z basenów termalnych),

-ZA WYCIECZKĘ MOŻESZ ZAPŁACIĆ KARTĄ, u pilota wycieczki w autokarze,

- POLAR/ KURTKĘ,

- SUCHY PROWIANT - wycieczka całodniowa,

-GOTÓWKĘ - dodatkowo płatny wstęp na basen 15 EURO, na zakup pamiątek (pieniądze będzie można wymienić podczas wycieczki).

- zbieranie uczestników, według rozkładów jazdy,

- spotkanie z przewodnikiem, podróż w kierunku granicy Polsko - Słowackiej,

- przejazd do miejscowości Medzilaborce, gdzie znajduje się prawosławna cerkiew z ikonostasem i polichromią ścienną  i Krasnego Brodu, gdzie czeka nas spacer do ruin klasztoru i kościoła Św. Ducha oraz cudownego źródełka z wodą żelazistą,

- przejazd doliną rzeki Laborec przez Park Krajobrazowy Vychodne Karpaty i Wyżynę Laborecką - Humenne,

- przejazd przez Białą Górę do wsi Vinne i spacer do ruin zamku Vinne z panoramą na Jezioro Zemplińska Sirava i góry Virholatu,

- dla chętnych spacer wokół Jeziora Viniańskiego, czas wolny na odpoczynek (kawa, napoje, możliwość spożycia obiadu w restauracji nad Jeziorem Viniańskim),

- przejazd do wsi Kaluża do basenów termalnych z piękną panorama na Jezioro Zemplińska Sirava,

- 3 godzinny odpoczynek na basenie termalnym, z różnego rodzaju atrakcjami,

- degustacja 5 win mszalnych od słynnego winiarza w tym regionie, NAJLEPSZE WINA MSZALNE półwytrawne i wytrawne, które skosztują Państwo w piwnicy w Michalovcach lub na Zamku Brekov ( w zależności od pogody) - możliwość zakupu win od winiarza,

- przejazd do Polski nowym odcinkiem trasy z Radoszyc przez Cisnę.


mapa
Dbając o Państwa bezpieczeństwo każdy uczestnik wycieczki posiada ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000 zł i KL na kwotę 40 000 w firmie PZU, nr umowy 1038139736. Dodatkowo nasze biuro chroni gwarancja ubezpieczeniowa na ponad 200 tys. zł w firmie ubezpieczeniowej AXA o numerze 06.082.159.
Przystanek Baligród ,Rynek - 04:55
Przystanek Hoczew - 05:10
Przystanek Hoczew , Zajazd - 05:14
Przystanek Łączki - 05:17
Przystanek Lesko, D.A - 05:22
Przystanek Uherce Minralne - 05:33
Przystanek Orelec , Góra - 05:40
Przystanek Bóbrka , Szkoła - 05:45
Przystanek Solina , Most - 05:48
Przystanek Solina , Osiedle - 05:50
Przystanek Myczków , Skrzyż - 05:55
Przystanek Polańczyk , ul. Zdrojowa - 06:00
Przystanek Polańczyk , Skrzyż - 06:02
Przystanek Połańczyk ,Kośćiół - 06:05
Przystanek Górzanka , Sklep - 06:15
Przystanek Górzanka , Osiedle - 06:16
Przystanek Wołkowyja, Szkoła - 06:17
Przystanek Wołkowyja - 06:20
Przystanek Bukowiec , Leśniczówka - 06:23
Przystanek Bukowiec, Skrzyżowanie - 06:25
Przystanek Terka , Wieś - 06:28
Przystanek Terka - 06:30
Przystanek Dołżyca, Skrzyż. - 06:47
Przystanek Dołżyca - 06:50
Przystanek Dołżyca, Stacja Paliw - 06:52
Przystanek Cisna ,Troll - 06:55