BIESZCZADZKA KOLEJKA LEŚNA
Jedną z najsłynniejszych atrakcji w Bieszczadach jest Wąskotorowa Kolejka Leśna.  Jest to najwyżej położona linia wąskotorowa w Polsce. Linia ta powstała pod koniec XIXw. jako kolej z Nowego Łupkowa do Cisnej. Do 1994 roku była eksploatowana gospodarczo do przewozu osób i transportu drewna. Dopiero od 1997 roku stanowi atrakcje turystyczną.
Będąc w Bieszczadach, w okolicy Cisnej warto zatem podjechać do miejscowości Majdan, gdzie znajduje się główna stacja kolejki kursującej na dwóch trasach:
TRASA I:  Majdan – Balnica o długości 9km.
TRASA II: Majdan – Przysłup o długości 11km.
Jadąc pierwszą trasą w kierunku Balnicy wzdłuż drogi karpackiej, po kilku minutach dojeżdżamy do pierwszych zabudowań wsi Żubracze, następnie torowisko przecina drogę              i kolejka skręca na południe, wjeżdżając w dolinę rzeki Solinki. Po kilkunastu minutach podziwiania tej malowniczej trasy, jesteśmy na przystanku we wsi Solinka. Po kolejnych kilkunastu minutach dojeżdżamy do przystanku końcowego w Balnicy. Tam kolejka ma ok. półgodzinny postój. Znajdują się tam stoiska, na których można zakupić regionalne produkty takie jak miody, syropy, zioła oraz słynne proziaki lub chleb ze smalcem. To właśnie na ta trasę zabierzemy Państwa podczas naszej wycieczki jednodniowej, MAGICZNE BIESZCZADY, w której możecie skorzystać z tej atrakcji wykupując bilet na wycieczkę i wraz z naszym przewodnikiem podczas wycieczki po Bieszczadach zaliczyć właśnie tą BIESZCZADZKA ATRAKCJĘ, która jest ewidentnie TOP 10 atrakcji do zaliczenia  . Podczas tej wycieczki czeka na Państwa więcej topowych miejsc takich jak: wizyta na wypale węgla drzewnego           u Zygmunta (uczestnika programu ,,Przystanek Bieszczady"), gdzie oprócz zrobienia sobie zdjęcia z naszym bohaterem będziecie mieli okazję zobaczyć wypał, nieliczne działające retorty na tym terenie, a także zakupić worek węgla z wizerunkiem Zygmunta – BIESZCZADZKI HIT SEZONU 2019 i 2020, mnóstwo chętnych do odwiedzin i pogawędki           z naszym Bieszczadzkim ,,KRÓLEM”.  GÓRZANKA, zwiedzanie Cerkwi grekokatolickiej – gdzie panuje unikatowy klimat oraz zobaczyć można jedyny w Bieszczadach i niezwykle rzadki w Karpatach, niepowtarzalny ikonostas, kolejnym punktem programu jest piesze przejście na Korbanię – jeden z najciekawszych szczytów, a przy okazji imponujący punkt widokowy na Jezioro Solińskie oraz okolice, przejście do cerkwi w Łopience przez Przełęcz Hyrczą, a zwieńczeniem całej wyprawy będzie rejs statkiem po „bieszczadzkim morzu” .
Trasa druga rozpoczyna się również w Majdanie, skąd po 15min dojeżdżamy do Cisnej. Jest to pierwszy przystanek dla chcących pozwiedzać tą miejscowość lub dla tych, którzy chcą przejść czerwonym szlakiem na Wołosań (1071m), który jest najwyższym szczytem Wysokiego Działu. Jeśli nie zdecydowaliśmy się wysiąść w Cisnej, kolejnym przystankiem jest Dołżyca. Tutaj również możemy wybrać się na wędrówkę czarnym szlakiem na Łopiennik  (1069m.). Tych, którzy jednak nie zdecydowali się na piesze wycieczki kolejka wiezie na ostatni już przystanek w Przysłupiu. Czas przejazdu całej trasy to ok 1godz. i 10 min. Z Przysłupia również można wybrać się na pieszą wędrówkę po bieszczadzkich szlakach. Jeżeli jednak nie zdecydujemy się na nie to po ok. 20 minutach odpoczynku i podziwiania widoków na Bieszczady Wysokie wracamy z powrotem do stacji głównej w Majdanie.