Bieszczady

Bieszczadzkie Pagórki - czyli gdzie musisz wyjść odwiedzając Bieszczady

Bieszczady to miejsce, które kojarzy się wszystkim ze spokojem oraz spotkaniami z dziką naturą. Większość osób wybiera je aby odpocząć w aktywny sposób, bądź uciec od zgiełku miast, bo przecież każdy z nas zna powiedzenie: „a może by tak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady?”. Turyści chętnie przyjeżdżają w ramach długich weekendów, majówki bądź urlopów. Bieszczady urzekają ich spokojem, bogactwem przyrody, a także miejscami, w których mogą obcować z przyrodą.
Czytaj dalej

Bieszczadzkie Morze - gdzie warto wdepnąć ..?

Będąc w Bieszczadach obowiązkowym punktem wycieczki jest zobaczenie Bieszczadzkiego Morza! Morze w Bieszczadach?! U Nas wszystko jest możliwe, oczywiście mowa tutaj o Jeziorze Solińskim, potocznie zwanym „Bieszczadzkim Morzem”. Jeśli chcesz zrelaksować się nad wodą koniecznie odwiedź Solinę lub Polańczyk. W Polańczyku znajdziesz imitację plaży z wysypanym piaskiem oraz słomianymi parasolami. Natomiast w Solinie warto udać się na spacer po Zaporze Solińskiej, która jest uznawana za jedną z największych atrakcji okolicy jak i całych Bieszczadów. W drodze na zaporę można kupić pamiątki, a także skosztować regionalnych przysmaków, gdyż na trasie znajduje się wiele punktów gastronomicznych. Przed bramą wejściową zapory znajduje się tablica informacyjna, dzięki której możesz poznać datę powstania elektrowni, jej moc oraz parametry. To właśnie na tej zaporze od 2015 roku znajduję się największy na świecie ekologiczny mural wykonywany techniką clean (reverse) graffiti. Tzn., że obraz był tworzony za pomocą wody o wysokim ciśnieniu oraz dzięki czyszczeniu wieloletnich warstw osadu. Wzór znakomicie wpisuje się w bieszczadzkie klimaty i pełni funkcję edukacyjną.
Czytaj dalej

TOP 5 Bieszczady – nie tylko dla miłośników górskich wędrówek

Turyści wybierający się w Bieszczady nie zawsze są miłośnikami długich, górskich wędrówek. Spokojnie! dla Was też znajdziemy coś dobrego. Poniżej przedstawiamy pięć propozycji na spędzenie wolnego czasu w Bieszczadach nie koniecznie w górach.
Czytaj dalej

Bieszczadzka natura

W oderwaniu od zgiełku dużych miast nierzadko poszukujemy azylu pełnego spokoju. Bliskość natury i otaczające nas pięknie widoki są właśnie tym, co pozwala na zapomnienie o stresie oraz wszechobecnym wyścigu szczurów. Dlatego też warto zobaczyć Bieszczady, które są jednym z najdzikszych zakątków Polski. Bogata flora i fauna, mała ilość zabudowań oraz niewielka ingerencja człowieka sprawiły, że rejony te w większości kształtowane są ręką samej Matki Natury. Właśnie w tym miejscu kryje się magia i tajemnica, do których odkrycia serdecznie zachęcamy.
Czytaj dalej

Wakacje w Bieszczadach


Czytaj dalej

WIEŻA WIDOKOWA W MUCZNEM


Czytaj dalej

BIESZCZADZKA KOLEJKA LEŚNA


Czytaj dalej