Bieszczadzka natura

W oderwaniu od zgiełku dużych miast nierzadko poszukujemy azylu pełnego spokoju. Bliskość natury i otaczające nas pięknie widoki są właśnie tym, co pozwala na zapomnienie o stresie oraz wszechobecnym wyścigu szczurów. Dlatego też warto zobaczyć Bieszczady, które są jednym z najdzikszych zakątków Polski. Bogata flora i fauna, mała ilość zabudowań oraz niewielka ingerencja człowieka sprawiły, że rejony te w większości kształtowane są ręką samej Matki Natury. Właśnie w tym miejscu kryje się magia i tajemnica, do których odkrycia serdecznie zachęcamy.

Dzikie zakątki lasów, łąk i szczytów

Podróżując po bieszczadzkich ścieżkach trzeba zachować szczególną ostrożność. Łatwo bowiem tutaj spotkać niedźwiedzia lub wilka. Jak się okazuje, właśnie w tych rejonach znajduje się ich największa w Polsce populacja. Co więcej, jedynie w Bieszczadach można spotkać także... rysia! Jest to zwierzę, które stało się wręcz symbolem Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Nie można także nie wspomnieć o bogatej florze, która zdobi równiny oraz zbocza gór, a także o pięknych krajobrazach, które rozciągają się na dziesiątki kilometrów.

Muśnięcie ludzką ręką

Chociaż Bieszczady to w większości dzikie, pełne tajemnic tereny, to jednak nie można zapomnieć o ciekawej kulturze i architekturze, która została stworzona ludzką ręką. Właśnie w tych rejonach można zobaczyć przepiękne, drewniane cerkwie, które obecnie zostały przekształcone w świątynie rzymskokatolickie.

Zapierające dech w piersi krajobrazy

Połoniny stanowią jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów Bieszczad. Duże, puste przestrzenie pełne pagórków i wzniesień podziwiane ze szczytów gór sprawiają, że trudno oderwać wzrok od przepięknych, rozciągających się na wiele kilometrów widoków. Dlatego jeśli chcesz podziwiać piękno stworzone przez samą Matkę Naturę, to właśnie Bieszczady są doskonałym do tego miejscem.