Kilka powodów, dla których warto zobaczyć Lwów

Lwów to nie tylko dawne polskie miasto, to kolebka kultury, historii i architektury. Dzięki swojemu położeniu geograficznemu i złożonej historii miasto to zyskało nową jakość. Nie znajdziecie Państwo w innych krajach takiego klimatu na ulicach jak tu. Miasto zachęca wieloma atutami, można przyjechać do Lwowa i przeżyć jedną z najlepszych imprez w życiu, część osób przyciąga historia, ponieważ miejsce to nadal budzi wiele emocji i nadal pozostaje w sercach wielu Polaków. Będąc tu zostaniecie wprowadzeni w niepowtarzalny klimat polskiej kultury i dziedzictwa. Można tu przyjechać dla spacerów pomiędzy pięknymi, niepowtarzalnymi kamienicami i knajpami, dla zabytków czy po prostu dla ludzi, a jesteśmy pewni, że z każdej perspektywy będzie to nieco inne miasto, bo ile ludzi tyle opinii.

Jeśli znajdzie się tu ktoś kto kilkanaście lat temu był we Lwowie to może się zdziwić bo jak wszędzie w ostatnich latach również i we Lwowie nastąpiło sporo zmian. Jakość usług turystycznych jest na poziomie stolic Europejskich. Nie będzie kłopotu z zamówieniem w języku angielskim kawy espresso czy latte lub wegetariańskiego obiadu, a nawet kebaba. Praktycznie wszędzie zapłacisz kartą i połączysz się z darmowym Wi-Fi. Nie będziesz mieć też problemów z porozumiewaniem w języku polskim, myślimy że nawet łatwiej będzie Ci się dogadać niż w innych ,,europejskich” językach. Przy całym swoim pędzie do nowoczesności i rozwojowi technologii miasto pozostaje wciąż swojskie i bardzo bliskie, łatwo poczuć się tu jak w domu, jak w Polsce.

Przedstawiamy najważniejsze powody, według Nas, dla których warto odwiedzić Lwów.

Dlaczego warto zobaczyć Lwów?

  • Dla KAWY prosto z "kopalni" w samym rynku w piwnicach kamienicy znajduje się kawiarnia w stylu kopalni, gdzie można napić się znakomitej kawy w naprawdę niepowtarzalnym miejscu.
  • Dla STAREGO MIASTA - które jest niesamowite, spacer lwowskimi uliczkami po krzywym bruku, łuszcząca się farba i sypiący się tynk ze starych kamienic, nadają klimat i tworzą wizerunek naprawdę starego miasta. To właśnie tu w architekturze kamienic łatwo rozpoznać renesans i barok. Będąc we Lwowie czujesz się niby podobnie jak w polskich miasteczkach, z tym że u nas większość kamienic i starówek poddano już renowacji i unowocześnieniu.
  • Dla PIWA z lokalnego browaru - w głównym rynku miasta mieści się browar o nazwie: Prawda, gdzie można skosztować wielu rodzajów piwa, a nieco dalej od centrum znajduje się godne polecenia Muzeum Piwowarstwa, gdzie każdy może poznać proces wytwarzania lokalnego, lwowskiego piwa , a podczas zwiedzania degustować je.
  • Dla KULTURY LUDOWEJ - aby ujrzeć te piękne stroje i kobiety a także mężczyzn w nich na ulicach Lwowa, tzw. wyszywanki, czyli białe koszule zdobione pięknymi haftami, które turyści również mogą zakupić na różnych stoiskach, targach i sklepach w centrum.
  • Dla ŚNIADANIA U BACZEWSKICH - to właśnie tu od samego rana ustawiają się kolejki, by zjeść wykwintne śniadanie, napić się szampana w akompaniamęcie pianina, tylko tu panuje taki szyk i elegancja jak nigdzie indziej.
  • Dla GALICJI - a raczej by poznać i ujrzeć we Lwowie jej urok, bo to właśnie tu część miejsc i lokali nawiązuje swoim wystrojem do tamtych czasów, jednym z takich miejsc jest poczta ze ścianami pełnymi stuletnich pocztówek czy najdroższa, ekskluzywna restauracja w Galicji, która swoją koncepcją przypomina zakonspirowane miejsca spotkań loży masońskiej.
  • Dla POMYSŁOWYCH KNAJPEK - we Lwowie można napotkać się z restauracjami opartymi na motywach związanych z historią tego miasta i dotyczy to nie tylko często oryginalnego wystroju wnętrza, ale również doświadczenia jakie na nasz czeka podczas pobytu w lokalu. Godnym polecenia miejscem jest lokal: Masoch Cafe, który poświęcony jest postaci Leopolda von Sacher-Masocha, gdzie frywolnie ubrane kelnerki dyskretnie biczują swoich gości zaraz po przekroczeniu progu lokalu, zaś w knajpie Gazowa Lampa, która dedykowana jest Ignacemu Łukasiewiczowi i opowiada o jego chemicznych okryciach, drinki pije się z probówek.
  • Dla PODRÓŻY W CZASIE - czyli odwiedzenie Opery Lwowskiej , kultowego miejsca obok którego nie jest się w stanie przejść obojętnie, bilety na spektakle są dość tanie w przeliczeniu na złotówki, dlatego każdy turysta, który ma możliwość powinien wejść, zobaczyć i poczuć ten niepowtarzalny klimat.
  • Dla POEZJI SMAKÓW - czyli prawdziwej Ukraińskiej kuchni, znakomitego barszczu i pielmieni, takiego jedzenia nie znajdziecie w żadnej części Europy.