Magiczne Bieszczady

Cena: ustalana indywidualnie

Zabierzemy Państwa w najpiękniejsze zakątki Bieszczadów, nasz przewodnik przeprowadzi Państwa przez 2 zapory wodne , (największa w Polsce zapora w Solina i zaporę wodną na rzece San w Myczkowcach), opowie wszystkie historie ich powstania, zabierze Państwa do trzeciego w Polsce i największego zarazem Ogrodu Biblijnego i na spacer do cudownego źródełka w Zwierzyniu. Dodatkowo czeka na Was przejazd wozami konnymi w asyście BIESZCZADZKIEGO GRAJKA, a w trakcie wyprawy spacer po rezerwacie skalnym „Gołoborze” i degustacja unikalnej wody zawierającej szczawy arsenowo - żelaziste, która występuje jedynie w 2 miejscach w Polsce, następnie STRAWA JEDNOGARNKOWA przygotowana przez BIESZCZADZKIEGO MASTERCHEFA w wiacie w lesie przy skocznej muzyce BIESZCZADZKIEGO WODZIREJA.

CENA OBEJMUJE:

- BILETY WSTĘPÓW,

- USŁUGĘ PRZEWODNICKĄ,

- UBEZPIECZENIE NNW ,

- TRANSPORT BUSEM BĄDŹ AUTOKAREM/ zależy od ilości osób,

- PRZEJAZD WOZAMI KONNYMI,

- POCZĘSTUNEK - SPECJALNOŚĆ NASZEGO REGIONU,


WAŻNE INFORMACJE – CO ZABRAĆ:

-DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT,
- ZA WYCIECZKĘ MOŻESZ ZAPŁACIĆ KARTĄ, u pilota wycieczki w autokarze,

- POLAR/ KURTKĘ – musimy być przygotowani na zmienną pogodę, jaka występuje w Bieszczadach,

- SUCHY PROWIANT- wycieczka jest całodniowa, a poczęstunek dopiero koło godziny 16:00,

-SPORTOWE OBUWIE,

- GOTÓWKĘ – na zakup pamiątek (u nas możliwość zapłaty kartą u przewodnika w autokarze).

- 9:00 spotkanie z przewodnikiem

- przejazd do Soliny

- spacer z przewodnikiem przez największą zaporę wodną w Polsce do parkingu Solina-Jawor (ok. 30 minut czasu wolnego na napoje, kawę, piwko itp.)

- zwiedzanie otoczenia Jeziora Myczkowieckiego z przejazdem wzdłuż jego pobrzeża przez Bóbrkę (rezerwat krajobrazowy "Koziniec") do Myczkowiec (rezerwaty krajobrazowe "Nad Jeziorem Myczkowieckim" i "Przełom Sanu pod Zwierzyniem"

– wejście na zaporę wodną na Sanie w Myczkowcach

–przejazd obok pomnika przyrody "Skałki Myczkowieckie", z punktu widokowego malownicza panorama na przełom rzeki San pod Zwierzyniem.

Udajemy się do OWR „Caritas” Myczkowce

– czas na toalety, ewentualnie kawę i ciastko

– zwiedzanie trzeciego w Polsce i największego zarazem Ogrodu Biblijnego o pow. 0.88 ha, przedstawiającego Dzieje Zbawienia z kompozycją ponad 150 gatunków roślin śródziemnomorskich autorstwa prof. dr inż. Zofii Włodarczyk z Krakowa

– przejazd do Zwierzynia na spacer do źródełka w przełomie Sanu

– spacer w Zwierzyniu do cudownego źródełka i dawnego sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w przełomie Sanu u podnóża rezerwatu krajobrazowego "Przełom Sanu pod Zwierzyniem" (1.4 km), odpoczynek, degustacja wody mineralnej, zdjęcia i przejście ze źródełka schodkami przez lasek grabowy na koronę zapory wodnej w Myczkowcach (bardzo malownicza trasa spacerowa), sesja zdjęciowa na otoczenie Jeziora Myczkowieckiego

– przejazd autokarem trasą dużej obwodnicy bieszczadzkiej przez Uherce Mineralne (stacja Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych) – Glinne (Pomnik Przyrody Kamień Leski) - Lesko (w pobliżu XVI- wiecznego zamku Kmitów) dalej Szlakiem Aleksandra Fredry - Łączki(w pobliżu szybowiska Weremień) – Hoczew (pracownia Zdzisława Pękalskiego) – Nowosiółki (rezerwat „Progi Skalne na Hoczewce) – Zahoczewie - Mchawa – Baligród (rynek z czołgiem T-34) - Bystre

– spotkanie w Bystrem z miejscowym wodzirejem. Czeka nas prawdziwa traperska wyprawa wozami z zaprzęgiem konnym wzdłuż Rabskiego potoku, przy muzyce akordeonu. W trakcie wyprawy spacer po rezerwacie skalnym „Gołoborze”, degustacja unikalnej wody zawierającej szczawy arsenowo-żelaziste.

- posiłek w postaci strawy jednogarnkowej, przygotowanej przez prawdziwego Bieszczadzkiego Masterchefa w wiacie turystycznej, w trakcie posiłku czas umilać będą przyśpiewki WODZIREJA

– powrót wozami konnymi do autokaru i rozwożenie uczestników na przystanki początkowe. Planowany powrót w okolicach godziny 18:00.

mapa
Dbając o Państwa bezpieczeństwo każdy uczestnik wycieczki posiada ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000 zł w firmie PZU, nr umowy 1038139733. Dodatkowo nasze biuro chroni gwarancja ubezpieczeniowa na ponad 200 tys. zł w firmie ubezpieczeniowej AXA o numerze 05.287.173.
Przystanek Baligród ,Rynek - 07:45
Przystanek Baligród ul.Bieszczadzka - 07:47
Przystanek Bystre, Ośrodek - 07:50
Przystanek Jabłonki - 07:56
Przystanek Cisna ,Troll - 08:05
Przystanek Dołżyca, Stacja Paliw - 08:07
Przystanek Dołżyca - 08:09
Przystanek Dołżyca, Skrzyż. - 08:12
Przystanek Terka - 08:29
Przystanek Terka , Wieś - 08:31
Przystanek Bukowiec, Skrzyżowanie - 08:34
Przystanek Bukowiec , Leśniczówka - 08:36
Przystanek Wołkowyja - 08:40
Przystanek Górzanka , Sklep - 08:44
Przystanek Górzanka , Osiedle - 08:46
Przystanek Wołkowyja, Szkoła - 08:48
Przystanek Połańczyk ,Kośćiół - 09:00
Przystanek Polańczyk , ul. Zdrojowa - 09:02
Przystanek Polańczyk , Skrzyż - 09:05
Przystanek Myczków , Skrzyż - 09:07
Przystanek Solina , Osiedle - 09:10