Magiczne Bieszczady

Wolne miejsca: 29
Cena: 115 zł
Cena ulgowa: 105 zł

Pozwólcie Państwo, że zabierzemy Was w podróż, podczas której będziecie mieli okazję zwiedzić najpiękniejsze zakątki Bieszczad. Nasz przewodnik przeprowadzi Państwa przez dwie zapory wodne - największą w Polsce w Solinie i na rzece San w Myczkowcach, a ponadto opowie historie o ich powstaniu. Decydując się na podróż z nami, będziecie mieć również okazję zobaczyć trzeci w Polsce, a zarazem największy w kraju Ogród Biblijny, dzięki któremu zapoznacie się z przyrodą opisaną w Piśmie Świętym. Dzięki Bak-Travel będą mieli Państwo okazję wybrać się na spacer do cudownego źródełka w Zwierzyniu. Ponadto czeka na Was przejazd wozami konnymi w asyście Bieszczadzkiego Grajka. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu jak najwięcej atrakcji podczas organizowanych wycieczek, dlatego też decydując się na podróż po Magicznych Bieszczadach można liczyć na degustację unikalnej wody, która zawiera szczawy arsenowo-żelaziste, występujące jedynie w dwóch miejscach w Polsce. W ramach przygotowanej przez nas wycieczki, przygotowaliśmy również dla Państwa ognisko, podczas którego będzie można spędzić wspólnie czas, zintegrować się, a także upiec kiełbaskę, która zaspokoi głód każdego podróżnika. Ognisko będzie doskonałą atrakcją nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci! O prawdziwie swojską atmosferę zadbają nie tylko przygotowane przez nas atrakcje, ale przede wszystkim mieszkańcy Magicznych Bieszczad. Dlaczego warto zdecydować się na podróż właśnie z Bak-Travel? Przede wszystkim zapewniamy program, który z całą pewnością zaciekawi każdego uczestnika wyprawy. Ponadto Magiczne Bieszczady oferują zapierające dech w piersiach widoki pejzaży. Dlatego wyjątkowo zachęcamy do skorzystania z naszej oferty – z nami zwiedzicie Państwo najlepsze, najpiękniejsze miejsca i poczujecie prawdziwie góralski klimat Bieszczad.

CENA OBEJMUJE:

- BILETY WSTĘPÓW,

- USŁUGĘ PRZEWODNICKĄ,

- UBEZPIECZENIE NNW ,

- TRANSPORT BUSEM BĄDŹ AUTOKAREM/ zależy od ilości osób,

- PRZEJAZD WOZAMI KONNYMI,

- OGNISKO Z KIEŁBASKĄ,


WAŻNE INFORMACJE – CO ZABRAĆ:

-DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT,
- ZA WYCIECZKĘ MOŻESZ ZAPŁACIĆ KARTĄ, u pilota wycieczki w autokarze,

- POLAR/ KURTKĘ – musimy być przygotowani na zmienną pogodę, jaka występuje w Bieszczadach,

- SUCHY PROWIANT- wycieczka jest całodniowa, a poczęstunek dopiero koło godziny 16:00,

-SPORTOWE OBUWIE,

- GOTÓWKĘ – na zakup pamiątek (u nas możliwość zapłaty kartą u przewodnika w autokarze).

- 9:00 spotkanie z przewodnikiem

- przejazd do Soliny

- spacer z przewodnikiem przez największą zaporę wodną w Polsce do parkingu Solina-Jawor (ok. 30 minut czasu wolnego na napoje, kawę, piwko itp.)

- zwiedzanie otoczenia Jeziora Myczkowieckiego z przejazdem wzdłuż jego pobrzeża przez Bóbrkę (rezerwat krajobrazowy "Koziniec") do Myczkowiec (rezerwaty krajobrazowe "Nad Jeziorem Myczkowieckim" i "Przełom Sanu pod Zwierzyniem"

– wejście na zaporę wodną na Sanie w Myczkowcach

–przejazd obok pomnika przyrody "Skałki Myczkowieckie", z punktu widokowego malownicza panorama na przełom rzeki San pod Zwierzyniem.

Udajemy się do OWR „Caritas” Myczkowce

– czas na toalety, ewentualnie kawę i ciastko

– zwiedzanie trzeciego w Polsce i największego zarazem Ogrodu Biblijnego o pow. 0.88 ha, przedstawiającego Dzieje Zbawienia z kompozycją ponad 150 gatunków roślin śródziemnomorskich autorstwa prof. dr inż. Zofii Włodarczyk z Krakowa

– przejazd do Zwierzynia na spacer do źródełka w przełomie Sanu

– spacer w Zwierzyniu do cudownego źródełka i dawnego sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w przełomie Sanu u podnóża rezerwatu krajobrazowego "Przełom Sanu pod Zwierzyniem" (1.4 km), odpoczynek, degustacja wody mineralnej, zdjęcia i przejście ze źródełka schodkami przez lasek grabowy na koronę zapory wodnej w Myczkowcach (bardzo malownicza trasa spacerowa), sesja zdjęciowa na otoczenie Jeziora Myczkowieckiego

– przejazd autokarem trasą dużej obwodnicy bieszczadzkiej przez Uherce Mineralne (stacja Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych) – Glinne (Pomnik Przyrody Kamień Leski) - Lesko (w pobliżu XVI- wiecznego zamku Kmitów) dalej Szlakiem Aleksandra Fredry - Łączki(w pobliżu szybowiska Weremień) – Hoczew (pracownia Zdzisława Pękalskiego) – Nowosiółki (rezerwat „Progi Skalne na Hoczewce) – Zahoczewie - Mchawa – Baligród (rynek z czołgiem T-34) - Bystre

– spotkanie w Bystrem z miejscowym wodzirejem. Czeka nas prawdziwa traperska wyprawa wozami z zaprzęgiem konnym wzdłuż Rabskiego potoku, przy muzyce akordeonu. W trakcie wyprawy spacer po rezerwacie skalnym „Gołoborze”, degustacja unikalnej wody zawierającej szczawy arsenowo-żelaziste.

-OGNISKO Z KIEŁBASKĄ przy wiacie turystycznej, w trakcie posiłku czas umilać będą przyśpiewki WODZIREJA

– powrót wozami konnymi do autokaru i rozwożenie uczestników na przystanki początkowe. Planowany powrót w okolicach godziny 18:00.

mapa
Dbając o Państwa bezpieczeństwo każdy uczestnik wycieczki posiada ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000 zł w firmie PZU, nr umowy 1038139733. Dodatkowo nasze biuro chroni gwarancja ubezpieczeniowa na ponad 200 tys. zł w firmie ubezpieczeniowej AXA o numerze 06.082.159.
Przystanek Baligród ,Rynek - 07:45
Przystanek Baligród ul.Bieszczadzka - 07:47
Przystanek Bystre, Ośrodek - 07:50
Przystanek Jabłonki - 07:56
Przystanek Cisna ,Troll - 08:05
Przystanek Dołżyca, Stacja Paliw - 08:07
Przystanek Dołżyca - 08:09
Przystanek Dołżyca, Skrzyż. - 08:12
Przystanek Terka - 08:29
Przystanek Terka , Wieś - 08:31
Przystanek Bukowiec, Skrzyżowanie - 08:34
Przystanek Bukowiec , Leśniczówka - 08:36
Przystanek Wołkowyja - 08:40
Przystanek Górzanka , Sklep - 08:44
Przystanek Górzanka , Osiedle - 08:46
Przystanek Wołkowyja, Szkoła - 08:48
Przystanek Połańczyk ,Kośćiół - 09:00
Przystanek Polańczyk , ul. Zdrojowa - 09:02
Przystanek Polańczyk , Skrzyż - 09:05
Przystanek Myczków , Skrzyż - 09:07
Przystanek Solina , Osiedle - 09:10