Wycieczka do Lwowa z Bieszczad

Cena: ustalana indywidualnie

Zapraszamy na niezapomnianą jednodniową wycieczkę do Lwowa, czyli miasta, które znajduje się w sercach starszych pokoleń Polaków, ale nie tylko. Oferowany przez biuro podróży Bak-Travel wyjazd do Lwowa to podróż szlakami polskiej tradycji i kultury, rodzimego dziedzictwa. Niepowtarzalność kamienic i różnorodność restauracji, melodia płynąca z ulicy oraz liczne polskie akcenty w przestrzeni miejskiej przeniosą Państwa sentymentalnie w czasy dawnej, dla wielu nieznanej lub zapomnianej Polski. Nie mamy wątpliwości, iż nasza wycieczka do Lwowa pozostawi ślad w sercach uczestników!

Co obejmuje wycieczka po Lwowie w Bak-Travel?

Jednodniowy wyjazd do Lwowa z Bieszczad to propozycja dla wszystkich, którzy znajdują się właśnie w Bieszczadach. Nie trzeba organizować swojego transportu i przyjeżdżać w żadne konkretne miejsce - to my przyjedziemy pod Państwa pensjonat, by zabrać uczestników i podręczne bagaże. W trakcie wycieczki po Lwowie nasi przewodnicy pokażą Państwu najciekawsze, najsłynniejsze zakątki tego pięknego ukraińskiego miasta.

Plan zwiedzania obejmuje m.in. Teatr Opery i Baletu, Katedrę Łacińską, Stare Miasto, Cmentarz Łyczakowski (na którym spoczywają m.in. A. Grottger i M. Konopnicka), Cmentarz Orląt Lwowskich, Katedrę Ormiańską, kościół OO. Jezuitów, Czarną Kamienicę. Podczas wyjazdu do Lwowa zobaczą Państwo pomnik Tarasa Szewczenki, Basztę Prochową, najstarszy Hotel - George, Kaplicę Boimów, ratusz, Prospekt Swobody, pomnik Adama Mickiewicza. Niezapomnianych widoków i wrażeń dostarczą również imponujące budowle obronne i... unikalna apteka z lampą Łukasiewicza.

Więcej informacji na temat planu wycieczki znajduje się w zakładce "Plan".

Wyjazd do Lwowa - co trzeba wiedzieć?

Na wycieczkę do Lwowa z Bieszczad zapraszamy osoby indywidualne (wycieka do Lwowa indywidualna), które wyjechały w Bieszczady w celach wypoczynkowych, ale nie tylko. Nasza oferta skierowana jest również do grup zorganizowanych: klas szkolnych, zespołów pracowniczych, klubów i kółek, członków świetlic, grup przyjaciół. Dbamy o to, by każdy wyjazd do Lwowa spełniał oczekiwania uczestników wycieczki i był dostosowany do ich potrzeb, zainteresowań, możliwości finansowych. W rezultacie dokładne dane, np. godziny, dostosowujemy do konkretnej grupy wycieczkowej. W razie potrzeby wystawiamy fakturę VAT.

W ramach wycieczki Lwów z Bieszczad gwarantujemy przejazd autokarem (m.in. przez najstarsze ulice Lwowa: Gródecką, Piekarską; przejazd obok gmachu dworca kolejowego), bilety wstępu, opłaty graniczne i parkingowe, opiekę pilota i system audio-tour, opiekę przewodnika lwowskiego, pyszny obiad, ubezpieczenia: NNW i KL. Podczas wycieczki do Lwowa będą Państwo jechać wygodnym klimatyzowanym pojazdem - w zależności od liczby uczestników busem bądź autokarem. Na miejscu oferujemy czas wolny na kupienie pamiątek dla siebie i bliskich. Powrót odbędzie się w późnych godzinach wieczornych.

Wyjazd do Lwowa - co potrzeba?

Wiele osób pyta, czy na wyjazd do Lwowa potrzebny jest paszport. Odpowiedź brzmi twierdząco - na wycieczkę do Lwowa trzeba zabrać paszport. Niestety wycieczka do Lwowa bez paszportu nie jest możliwa, bo sam dowód osobisty nie wystarczy. Oprócz tego zalecamy zabrać gotówkę w walucie hrywna (ukraińskie ceny zbliżone są do polskich) i wygodne ubranie, sportowe buty.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi wycieczkami na Ukrainę, np. wyjazdem na Zakarpacie.

* ODBIERZEMY UCZESTNIKÓW Z KAŻDEGO PENSJONATU W BIESZCZADACH,

* spotkanie z pilotem wycieczki, (wyjazd około 5-6 rano), przejazd do Lwowa z Bieszczadów,

*podróż autokarem na granicę z Ukraina (przejazd przez znane miejscowości Chyrów- konwikt ojców jezuitów, Sambor, Rudki – w których pochowany jest znany wszystkim Polakom- Aleksander Fredro), w trakcie wycieczki autokarem nasi przewodnicy pokarzą Państwu : bibliotekę Ossolineum, pałace, pomnik króla Daniela, Cerkiew Katedralną, Politechnikę, Galerię Obrazów,

*przejazd autokarem przez najstarsze ulice Lwowa, m.in. Gródecką, Piekarską, przejazd obok gmachu dworca kolejowego.

* spotkanie z przewodnikiem Lwowskim (mówiącym w języku Polskim),

* zwiedzanie cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich,

* spacer po starówce, zobaczą Państwo: Stare Miasto, Pałac Jana III Sobieskiego, Budowle obronne, kościół OO. Jezuitów, Czarna Kamienica, pomnik założyciela miasta Króla Danyły, Ratusz, Rynek Główny, apteka – muzeum z lampą Łukasiewicza, Dzielnica Ormiańska z Katedrą, pomnik Adama Mickiewicza, Prospekt Swobody, pomnik Tarasa Szewczenki, najstarszy Hotel na Starym Mieście – Hotel George, , Katedra Łacińska

* czas wolny, na zakup pamiątek, obiad

*wyjazd z Lwowa 

Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

mapa
Dbając o Państwa bezpieczeństwo każdy uczestnik wycieczki posiada ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000 zł i KL na kwotę 40 000 w firmie PZU, nr umowy 1038139736. Dodatkowo nasze biuro chroni gwarancja ubezpieczeniowa na ponad 200 tys. zł w firmie ubezpieczeniowej AXA o numerze 06.082.159.
Brak przystanków dla danego wariantu.